Kancelarie Adwokackie Lublin - Małgorzata Betlej, Anna Lewandowska

Gazeta Prawna

RODO to zagłuszanie wyrzutów sumienia. Jest potrzebne, ale świata nie zmieni [WYWIAD]

- RODO jest potrzebne, ale świata nie zmieni. To zagłuszanie wyrzutów sumienia, bo decydenci z łatwością oddają prywatność obywateli wielkim korporacjom. Nie uda nam się za 10 lat zachować prywatności choćby w tej postaci co dziś. Będzie gorzej - mówi Andrzej Lewiński zastępca GIODO w latach 2006–2016.

Dodano: 27.05.2018, 11:00

OSW: Twierdzenie, że bez rosyjskiego gazu Europa nie da sobie rady, to element działań hybrydowych [WIDEO]

Gazprom czy Łukoil pozornie zajmują się tylko zarabianiem pieniędzy, jednak propagują też tezę, że bez rosyjskiego gazu i surowców Europa nie da sobie rady; to nie jest działanie biznesowe, lecz oddziaływanie na świadomość odbiorcy - element działań hybrydowych - mówi PAP ekspert OSW Piotr Żochowski.

Dodano: 27.05.2018, 9:50

Włochy: 2 tysiące migrantów przybyło w ciągu dwóch dni

Dwa tysiące migrantów przybyło do Włoch w ciągu ostatnich dwóch dni - podały włoskie media powołując się na służby morskie. Notuje się ponowny wzrost fali migracyjnej z wybrzeży Tunezji.

Dodano: 27.05.2018, 8:30

Izraelskie lotnictwo zaatakowało obiekty Hamasu w Strefie Gazy

Izraelskie lotnictwo zaatakowało w nocy z soboty na niedzielę dwa obiekty wojskowe radykalnej organizacji palestyńskiej Hamas w Strefie Gazy - poinformowała izraelska armia. Na razie nic nie wiadomo o ewentualnych skutkach tych ataków.

Dodano: 27.05.2018, 5:06

Brutalność policji wymaga skrupulatnego wyjaśnienia

Do takiego wniosku prowadzi lektura wyroku Europejskiego Trybunału Praw Człowieka z 15 maja 2018 r. w sprawie Pankow p. Federacji Rosyjskiej (skarga nr 52550/08). Skarżący Vladislav Pankow wniósł skargę do ETPC, zarzucając, że brutalność, z jaką został potraktowany przez policję, naruszyła jego wolność od nieludzkiego traktowania.

Dodano: 26.05.2018, 22:00

Dębski: Istnieje niebezpieczeństwo połączenia Białorusi z Rosją

Istnieje niebezpieczeństwo integracji Białorusi z Rosją i stworzenia przez nie "połączonego podmiotu prawnego"; prezydentem połączonych państw mógłby zostać Władimir Putin, przedłużając sobie tym samym możliwość sprawowania władzy na Kremlu - powiedział w sobotę dyrektor PISM Sławomir Dębski.

Dodano: 26.05.2018, 21:06

Możliwe są kolejne zmiany w VAT. Jest pomysł obniżki i uporządkowania stawek

Na najbliższym posiedzeniu Sejmu posłowie przyjrzą się czterem projektom nowelizującym ustawę o VAT. Podstawowa stawka tego podatku miałaby zmaleć do 22 proc. Zmiany objęłyby także obniżkę daniny na odzież i akcesoria dla niemowlaków, a także ujednolicenie stawek m.in. na owoce.

Dodano: 26.05.2018, 20:00

Gronkiewicz-Waltz: sprawa odszkodowań dla ofiar reprywatyzacji jest analizowana przez prawników

Sprawa odszkodowań dla ofiar reprywatyzacji jest analizowana przez „cały zespół” i miasto zrobi to, „co ustalą prawnicy” – stwierdziła prezydent Warszawy Hanna Hanna Gronkiewicz-Waltz. „Ja tym się więcej nie zajmuję” - zaznaczyła.

Dodano: 26.05.2018, 18:38

Premier: Rząd PiS dalej będzie reformować wymiar sprawiedliwości

Rząd Prawa i Sprawiedliwości dalej będzie reformować wymiar sprawiedliwości - mówił w sobotę premier Mateusz Morawiecki. Według niego, spór z Brukselą w tej sprawie wynika z nieporozumienia i niezrozumienia po drugiej stronie.

Dodano: 26.05.2018, 18:10

Prezydent Korei Płd. spotkał się z przywódcą Korei Płn. Kim Dzong Unem

Biuro prezydenta Korei Południowej Mun Dze Ina poinformowało w sobotę, że szef państwa spotkał się tego dnia z przywódcą Korei Północnej Kim Dzong Unem. Rozmawiali o możliwym spotkaniu Kima z prezydentem USA Donaldem Trumpem.

Dodano: 26.05.2018, 17:56

Premier: Potrzebna jest przebudowa systemu orzekania o niepełnosprawności

Widzę i rozumiem, jak potrzebna jest przebudowa systemu orzekania o niepełnosprawności i to jest warunek kolejnych zmian - mówił premier Mateusz Morawiecki podczas spotkania z mieszkańcami Lublina w sobotę.

Dodano: 26.05.2018, 17:55

Przed Sejmem manifestacja poparcia dla protestujących niepełnosprawnych i ich opiekunów

Przed Sejmem trwa w sobotę manifestacja poparcia dla protestujących wewnątrz gmachu niepełnosprawnych i ich opiekunów.

Dodano: 26.05.2018, 17:01

RODO: Przedsiębiorca musi wykazać, że przetwarza dane osobowe zgodnie z przepisami

RODO – rozporządzenie unijne o ochronie danych osobowych – jest obecnie jednym z wiodących tematów wśród polskich przedsiębiorców. Czy są gotowi na wejście w życie nowego rozporządzenia? Jakie zmiany czekają przedsiębiorców wraz z wejściem w życie tego rozporządzenia? Czy i jakie kary grożą za nie wdrożenie RODO? Na te tematy rozmawialiśmy z mecenasem Mateuszem Grzechem z kancelarii adwokackiej Duraj Reck i Partnerzy.

Dodano: 26.05.2018, 17:00

Wydatki UE w ramach zabezpieczenia granic zostały potrojone

Wydatki UE zostały potrojone, jeżeli chodzi o zabezpieczenie zewnętrznych granic UE i zapewnienie bezpieczeństwa - powiedział w sobotę dyrektor wykonawczy Europejskiej Agencji Straży Granicznej i Przybrzeżnej Frontex Farbice Leggeri.

Dodano: 26.05.2018, 16:18