Kancelarie Adwokackie Lublin - Małgorzata Betlej, Anna Lewandowska

Gazeta Prawna

Nie można od adwokata wymagać, by pracował na zwolnieniu

To, że zgodnie z zaświadczeniem lekarskim chory mecenas może chodzić, oznacza, że może wykonywać zwykłe czynności dnia codziennego, a nie że może wypełniać obowiązki zawodowe.

Dodano: 17.03.2018, 8:00

Wnuk, otrzymujący przed laty alimenty od babci, nie wstąpi za nią w stosunek najmu

Ustalając grono osób mogących wstąpić za zmarłego w stosunek najmu, należy wziąć pod uwagę okoliczności mające miejsce w chwili rozstrzygnięcia. Wcześniejsze zobowiązania nie powinny mieć znaczenia – uznał Sąd Okręgowy w Częstochowie.

Dodano: 17.03.2018, 8:00

Jaki: Nie żałuję, że przygotowałem projekt zmian w ustawie o IPN

Absolutnie nie żałuję, że przygotowałem projekt zmian w noweli ustawy o IPN; Polska musi bronić swojego dobrego imienia, musi mieć też dobre relacje ze Stanami Zjednoczonymi - powiedział wiceszef MS Patryk Jaki. Wcale nie uważam, że to są rzeczy, których nie da się połączyć - dodał.

Dodano: 16.03.2018, 22:30

MSWiA wycofuje się z prac nad nowelizacją przepisów o zbiórkach publicznych

Po przeprowadzonych konsultacjach projektu nowelizacji ustawy o zasadach prowadzenia zbiórek publicznych oraz po analizie uwag zgłoszonych przez organizacje pozarządowe, MSWiA podjęło decyzję o zaprzestaniu prac nad nowelizacją tych przepisów - poinformował w piątek wydział prasowy resortu.

Dodano: 16.03.2018, 22:19

Rosja oburzona, potępia "ingerencję" Ukrainy w sprawy wewnętrzne

Rosja potępiła w piątek "ingerencję" Kijowa w jej sprawy wewnętrzne, po decyzji władz ukraińskich o zakazie dostępu rosyjskich wyborców do konsulatów na Ukrainie i głosowania w niedzielnych wyborach prezydenta Rosji.

Dodano: 16.03.2018, 22:05

Karczewski: chcemy, aby relacje między Polską a Litwą były lepsze

Chcemy, aby relacje między Polską a Litwą były lepsze i żeby dzięki temu były rozwiązywane problemy Polaków na Litwie – powiedział marszałek Senatu RP Stanisław Karczewski podczas piątkowego spotkania ze społecznością polską w Domu Kultury Polskiej w Wilnie.

Dodano: 16.03.2018, 21:10

Gottemoeller: grupy bojowe spełnieniem obietnicy szczytu NATO

Wielonarodowe bataliony na wschodniej flance sojuszu to spełnienie obietnicy warszawskiego szczytu NATO – powiedziała zastępczyni sekretarza generalnego NATO Rose Gottemoeller. Zaznaczyła, że ewentualne zaangażowanie się sojuszu w sprawę ataku na Skripala zależy od W.Brytanii.

Dodano: 16.03.2018, 21:02

Dostałeś nakaz zapłaty? Dowiedz się, co robić, jeśli z nim się nie zgadzasz

W każdym przypadku wpłynięcia pozwu do sądu, przewodniczący bada, w jakim trybie sprawa powinna być rozpoznana i czy podlega rozpoznaniu według przepisów o postępowaniu odrębnym. Jedną z decyzji może być skierowanie sprawy na posiedzenie niejawne i wydanie nakazu zapłaty i to niezależnie od tego, czy powód w treści pozwu wnioskował o wydanie nakazu zapłaty, czy też nie.

Dodano: 16.03.2018, 21:00

Merkel o zamachu na Skripala: wiele wskazuje na odpowiedzialność Rosji

Kanclerz Niemiec Angela Merkel oświadczyła w piątek w Paryżu, że "wiele śladów wskazuje, iż Rosja ponosi odpowiedzialność" za zamach na byłego podwójnego rosyjskiego szpiega Siergieja Skripala w W. Brytanii z użyciem gazu paralityczno-drgawkowego.

Dodano: 16.03.2018, 20:20

Dziedziczak: szykowany jest znakomity kandydat na ambasadora w Izraelu

Mamy nadzieję, że atmosfera, która panowała w ambasadzie polskiej w Izraelu po 90. roku, się zmieni; szykowany jest znakomity kandydat; liczymy, że będzie reprezentował interesy Polski wobec kraju przyjmującego - powiedział w piątek wiceszef MSZ Jan Dziedziczak.

Dodano: 16.03.2018, 19:44

MFW ostrzega Rumunię przed nadmiernym wzrostem gospodarczym

Międzynarodowy Fundusz Walutowy zaapelował w piątek do Rumunii, by zachowała ostrożność w celu uniknięcia przegrzania gospodarki po osiągnięciu w 2017 roku 7-procentowego jej wzrostu, najwyższego w całej Unii Europejskiej.

Dodano: 16.03.2018, 19:39

Czaputowicz: Nie wykluczam ewentualnych modyfikacji w reformie wymiaru sprawiedliwości

Naszym celem jest usprawnienie systemu sprawiedliwości w Polsce, ale w perspektywie można dokonać oceny funkcjonowania tego systemu i nie wykluczam, że rząd i parlament będą mogły wprowadzić jakieś modyfikacje - mówił w piątek szef MSZ Jacek Czaputowicz.

Dodano: 16.03.2018, 19:25

KE odpowiada USA i publikuje listę produktów, na które może nałożyć cła: Zboże, whiskey, produkty gospodarstwa domowego

KE opublikowała w piątek listę produktów, które mogą być objęte cłami w reakcji na amerykańskie plany nałożenia ceł na import stali i aluminium. W przyszłym tygodniu ma dojść do spotkania unijnej komisarz Cecilii Malmstroem z ministrem handlu USA Wilburem Rossem.

Dodano: 16.03.2018, 19:06

Słowik: Komisja weryfikacyjna Jakiego już może wszystko

Komisja weryfikacyjna już może wszystko. Patryk Jaki będzie chciał mieć uprawnienia prokuratora? Żaden problem. Komisja będzie chciała wywłaszczyć z mieszkań ludzi, których jej członkowie nie lubią? Ależ proszę bardzo. A może nałożymy karę na kogoś za czyn sprzed 20 lat? Oczywiście.

Dodano: 16.03.2018, 19:00

Ukraina: Minister: Rosjanie nie będą dopuszczeni do lokali wyborczych

W dniu zaplanowanych na niedzielę wyborów prezydenta Rosji obywatele tego kraju, którzy będą chcieli oddać głos w lokalach wyborczych w swoich konsulatach na Ukrainie, nie będą do nich dopuszczeni – oświadczył w piątek szef MSW Ukrainy Arsen Awakow.

Dodano: 16.03.2018, 18:51